John i Eliza Webb w 1867 roku razem z piątką dzieci, przybyli na Florydę w poszukiwaniu idealnego miejsca na osiedlenie. Chcieli oni uciec przed mroźnymi zimami w Nowym Jorku. Za namową hiszpańskiego handlowca, którego spotkali w Key West, osiedlili się na terenie dzisiejszego Spanish Point. To oni nazwali tak to miejsce od swojego hiszpańskiego doradcy i charakteru miejsca, które jest punktem wyciągniętym w głąb zatoki Little Sarasota Bay.

Przez następne 40 lat rodzina Webb uprawiała tutaj m.in. pomarańcze, przewożąc je statkami do Key West i Cedar Key. W Spanish Point można zobaczyć m.in. tzw. Webb Packing House, czyli rekonstrukcję miejsca, gdzie handlowcy pakowali pomarańcze. Niesamowita jest “maszyna”, której używali do dzielenia owoców ze względu na wielkość. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na dom z 1901 roku, który należał do Franka Guptill’a i jego żony Lizzie Webb Guptill (córki Johna Webb’a).

Dom ten jak i całe gospodarstwo rodziny Webb zostało 10 lat później kupione przez Berthę Honore Palmer. Historic Spanish Point był częścią jej wielkiego 350-akrowego gospodarstwa. Stworzyła ona tutaj m.in. piękny ogród (Sunken Garden & Pergola).

Mimo że Bertha Palmer zmarła w 1918 roku, Historic Spanish Point pozostał w jej rodzinie aż do 1980 roku, kiedy został przekazany do Gulf Coast Heritage Association. Dzięki temu dzisiaj możemy korzystać z tego urokliwego miejsca, przenosząc się chociaż na chwilę w dawne czasy.

Warto wiedzieć

– Przy wjeździe do Spanish Point udajcie się do centrum informacji mieszczącego się w budynku dawnej szkoły, gdzie m.in. otrzymacie mapkę, która bardzo ułatwi Wam zwiedzanie tego miejsca.
– Na spacer warto poświęcić min. 2 godziny.
– Po zwiedzaniu warto się udać do restauracji Evie’s at Spanish Point, znajdującej się niedaleko i nad samą wodą.

Lokalizacja

Historic Spanish Point znajduje się w Osprey, na południe od Sarasoty, tuż przy trasie Tamiami Trail.

Dane kontaktowe

337 North Tamiami Trail
Osprey, FL 34229

www.selby.org/hsp/visit-historic-spanish-point