Główną atrakcją Sarasota Jungle Gardens są flamingi, które można karmić! Wystarczyć zakupić dla nich jedzenie i wysypać je na dłoń. Jeśli flaming sam do nas nie podejdzie, możemy podejść do niego i przystawić mu dłoń do dzioba. Flamingi spacerują sobie na wolności po ogrodzie, głównie w jednym miejscu, koło jeziora, gdzie jest ich naprawdę sporo.

Oprócz flamingów, w Sarasota Jungle Gardens można zobaczyć inne zwierzęta, m.in. są to łabędzie, kaczuszki, lemury, żółwie, przepiękne kolorowe papugi, wielkiego krokodyla, czy małe aligatorki. Aligatorki i żółwie również można karmić!

Oprócz spacerku po ogrodzie, można obejrzeć pokazy z różnymi zwierzętami (polecamy ten z papugami). Dodatkową atrakcją są zdjęcia z papugą na ramieniu czy aligatorkiem w ręku.

Warto wiedzieć

– Jeśli mieszkasz w Sarasocie lub okolicach i zamierzasz odwiedzać to miejsce częściej niż raz w roku, warto zastanowić się nad biletem rocznym, tzw. Annual Pass.
– Główną atrakcją jest karmienie flamingów, na które można przeznaczyć ile czasu się chce. Reszta ogrodu to maks. 1-godzinny spacer.
– Warto odwiedzić stronę www (link poniżej), gdzie znajdziesz informację o godzinach dodatkowych atrakcji, np. zdjęć z papugami.

Lokalizacja

Sarasota Jungle Gardens znajduje się w północnej części Sarasoty, niedaleko lotniska. Warto połączyć wycieczkę w to miejsce ze zwiedzaniem Ringling Museum. Wtedy można sobie zaplanować fajnie cały dzień.

Dane kontaktowe

3701 Bay Shore Road
Sarasota, FL 34243


www.sarasotajunglegardens.com