Parki w Sarasocie i okolicach. Są tutaj nie tylko mniejsze sarasockie parki, ale również te większe, stanowe. Na razie tylko niewielka ich część! W miarę upływu czasu zobaczycie ich tu więcej

Myakka River State Park

Jeśli chcecie zobaczyć nie jednego, a wiele aligatorów na wolności, koniecznie wybierzcie się do parku stanowego Myakka River koło Sarasoty. Jest to jeden z największych i najstarszych parków stanowych na Florydzie.

Bayfront Park

Jedno z moich ulubionych miejsc. To taki nasz “Central Park”, ale położony nad wodą, tuż przy porcie Marina Jack i centrum Sarasoty. Można tu przyjść na spacer, poczytać, posiedzieć na kocu na trawie, zrobić piknik… 

Phillippi Estate Park

Phillippi Estate Park to uroczy park z piękną posiadłością wpisaną do Krajowego rejestru miejsc historycznych. W parku można pospacerować, połowić ryby, a dzieci mogą się wyszaleć na placu zabaw.  

Twin Lakes Park

Nazwa pochodzi od dwóch jezior, które znajdują się w tym parku. Wokół jednego z nich znajduje się żwirowa ścieżka do biegania czy spacerów. W sumie cała ścieżka ma 0,5 mil. A oprócz tego mnóstwo innych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Ken Thompson Park

W parku Kena Thompsona każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękny widok na centrum Sarasoty i most Ringling Bridge to jedna z atrakcji. Oprócz tego warto przespacerować się specjalnymi ścieżkami, gdzie można zaobserwować florydzką florę i faunę.

Bayfront Park na Longboat Key

W Bayfront Park na Longboat Key znajdziecie m.in. korty tenisowe, boisko do koszykówki, pole do gry “shuffleboard”, wypożyczalnię kajaków, plac zabaw dla dzieci, park dla psów czy miejsce do grillowania. A to wszystko nad zatoczką, przy której można łowić ryby.

Emerson Point Preserve

Emerson Point Preserve oferuje ogromną sieć ścieżek do pieszych wycieczek i nie tylko! Ścieżki prowadzą głównie terenami zalesionymi… wśród bujnej roślinności. W niektórych miejscach można spotkać historyczne pozostałości, które są fajnie opisane na tablicach

Shamrock Park and Nature Center

Dużo różnych ścieżek, warto zaopatrzyć się w mapę (chociaż tę online), żeby jakiejś nie pominąć. Ścieżki prowadzą m.in. do trasy rowerowej Venetian Waterway Park, która jest przedłużeniem Legacy Trail, biegnącej z Sarasoty.

De Soto National Memorial Park

Park ten jest upamiętnieniem przybycia do tego miejsca hiszpańskiego żeglarza, odkrywcy i konkwistadora, Hernando De Soto w 1539 roku.

Red Bug Slough Preserve

W parku tym można sobie zrobić naprawdę długi spacer, przejść się przy jeziorze (uwaga na aligatory) czy ścieżkami w lesie w cieniu palm i dębów. 

Palma Sola Botanical Park

Palma Sola Botanical Park to park pełny tropikalnych roślin i rzadko spotykanych drzew owocowych. Idealny na rodzinny czy romantyczny spacer. 

Carlton Reserve

Przepiękny rezerwat z mnóstwem ścieżek spacerowych, rowerowych, a nawet konnych! Podobno jest ich tutaj aż 100 mil (160 km)!

Celery Fields

Celery Fields to najwyższe naturalne wzniesienie w naszych okolicach. To miejsce, w którym można wykonać naprawdę porządny trening.

Rothenbach Park

5 mil ścieżek rowerowych, ścieżka zdrowia z przyrządami do ćwiczeń, plac zabaw, miejsce do grillowania, stoły piknikowe, a nawet pas startowy dla zdalnie sterowanych samolotów! 

Scherer Thaxton Preserve

Niewielki park idealny na spacer, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w pobliżu. Ścieżka biegnie głównie naokoło dwóch jeziorek. 

Oscar Scherer State Park

W parku tym znajdują się m.in. miejsca do piknikowania, plac zabaw, wiele szlaków spacerowych, kemping, czy miejsca, gdzie można popływać np. kajakiem. 

Sapphire Shores Park

Sapphire Shores Park to niewielki park użytkowany głównie przez okolicznych mieszkańców. Znajduje się tuż przy zatoce Sarasota Bay na północy Sarasoty.

Nathan Benderson Park

Jedno z najlepszych miejsc do jazdy na rowerze w Sarasocie (jeśli nie najlepsze). Ścieżka naokoło jeziora ma 3.4 mile (prawie 5,5 km).