Parki w Sarasocie i okolicach. Są tutaj nie tylko mniejsze sarasockie parki, ale również te większe, stanowe. Na razie tylko niewielka ich część! W miarę upływu czasu zobaczycie ich tu więcej

Myakka River State Park

Jeśli chcecie zobaczyć nie jednego, a wiele aligatorów na wolności, koniecznie wybierzcie się do parku stanowego Myakka River koło Sarasoty. Jest to jeden z największych i najstarszych parków stanowych na Florydzie.

Bayfront Park

Jedno z moich ulubionych miejsc. To taki nasz “Central Park”, ale położony nad wodą, tuż przy porcie Marina Jack i centrum Sarasoty. Można tu przyjść na spacer, poczytać, posiedzieć na kocu na trawie, zrobić piknik… 

Phillippi Estate Park

Phillippi Estate Park to uroczy park z piękną posiadłością wpisaną do Krajowego rejestru miejsc historycznych. W parku można pospacerować, połowić ryby, a dzieci mogą się wyszaleć na placu zabaw.  

Twin Lakes Park

Nazwa pochodzi od dwóch jezior, które znajdują się w tym parku. Wokół jednego z nich znajduje się żwirowa ścieżka do biegania czy spacerów. W sumie cała ścieżka ma 0,5 mil. A oprócz tego mnóstwo innych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Ken Thompson Park

W parku Kena Thompsona każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękny widok na centrum Sarasoty i most Ringling Bridge to jedna z atrakcji. Oprócz tego warto przespacerować się specjalnymi ścieżkami, gdzie można zaobserwować florydzką florę i faunę.

Bayfront Park na Longboat Key

W Bayfront Park na Longboat Key znajdziecie m.in. korty tenisowe, boisko do koszykówki, pole do gry “shuffleboard”, wypożyczalnię kajaków, plac zabaw dla dzieci, park dla psów czy miejsce do grillowania. A to wszystko nad zatoczką, przy której można łowić ryby.

Emerson Point Preserve

Emerson Point Preserve oferuje ogromną sieć ścieżek do pieszych wycieczek i nie tylko! Ścieżki prowadzą głównie terenami zalesionymi… wśród bujnej roślinności. W niektórych miejscach można spotkać historyczne pozostałości, które są fajnie opisane na tablicach

Shamrock Park and Nature Center

Dużo różnych ścieżek, warto zaopatrzyć się w mapę (chociaż tę online), żeby jakiejś nie pominąć. Ścieżki prowadzą m.in. do trasy rowerowej Venetian Waterway Park, która jest przedłużeniem Legacy Trail, biegnącej z Sarasoty.

De Soto National Memorial Park

Park ten jest upamiętnieniem przybycia do tego miejsca hiszpańskiego żeglarza, odkrywcy i konkwistadora, Hernando De Soto w 1539 roku.