Sarasota oferuje ogromny wachlarz nieruchomości, od małych mieszkań, biur poprzez domy szeregowe po wielkie posiadłości nad wodą czy hale produkcyjne.

Mieszkania w Sarasocie i okolicach

W Sarasocie można znaleźć wiele osiedli z mieszkaniami. W wielu przypadkach są to osiedla zamknięte z basenami, kortami tenisowymi, siłowniami itp. Na takich osiedlach trzeba płacić tzw. HOA (homeowners association), które pokrywa m.in. korzystanie z części wspólnych. Trzeba się również liczyć z restrykcjami odnośnie wynajmu. Jest to spowodowane tym, że mieszkańcy takich osiedli nie chcą ciągłej rotacji wynajmujących, dlatego w wielu przypadkach możliwy jest wynajem na min. pół roku czy nawet rok.

Należy też wspomnieć o osiedlach otwartych, często są to starsze osiedla bliżej centrum Sarasoty. Zazwyczaj takie osiedla mają mniej udogodnień niż osiedla zamknięte, ale za to wyższą opłatę HOA. Jest to spowodowane tym, że osiedla takie ze względu na wiek wymagają więcej remontów.

W centrum Sarasoty i przy Zatoce Meksykańskiej można spotkać również apartamentowce, często nowe, z wielkimi apartamentami. Takich inwestycji jest w Sarasocie coraz więcej i zachwycają swoimi nowoczesnymi projektami.


Domy w Sarasocie i okolicach

Oferta domów jest jeszcze większa niż mieszkań. Zacznijmy od przepięknych posiadłości nad wodą, których w Sarasocie i okolicach jest ogromny wybór. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Im większy budżet, tym większy dom w lepszym miejscu (często przy samej plaży). Należy zaznaczyć, że Sarasotę i jej okolice wybierają również celebryci. Jednym z nich jest Stephen King, którego dom znajduje się na wyspie Casey Key koło Sarasoty.

Nie każdy z nas ma niestety tak pokaźny portfel, ale nic straconego. W Sarasocie można znaleźć domy w bardziej przystępnych cenach, również na nowych osiedlach. Tych jest również ogromny wybór, jeśli chodzi o lokalizację, projekt zewnętrzny czy powierzchnię. Kupując nowy dom (jeszcze nie wybudowany), można wybrać zarówno projekt zewnętrzny jak i wyposażenie w środku. Dzięki temu będzie taki jaki byśmy chcieli, jaki sobie wymarzymy.

Nowe domy często znajdują się na dużych osiedlach zamkniętych, na których nie brakuje miejsc rekreacyjnych, basenów, siłowni, kortów tenisowych itp. Czasami deweloperzy budują osiedla, na których występuje kombinacja domów i mieszkań, tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Oczywiście oprócz nowych domów w Sarasocie i okolicach jest bogata oferta domów z rynku wtórnego. Są osoby, które wolą taki dom, z historią, na osiedlu z bujniejszą roślinnością albo w ogóle z dala od takich osiedli, w miejscach z minimalnymi restrykcjami, tak, żeby się nie przejmować, czy sąsiedzi nie będą mieć nic przeciwko jeśli na podjeździe postawimy kampera czy łódkę. 

Ci co szukają natomiast domów z wielkimi działkami, również znajdą coś takiego w Sarasocie i okolicach. Często takie domy można znaleźć na obrzeżach, za autostradą. 

Lokale komercyjne, biura, magazyny, hale produkcyjne w Sarasocie i okolicach

Sarasota zaprasza również przedsiębiorców. Ogromne możliwości biznesowe sprawiają, że coraz więcej osób wybiera Sarasotę jako miejsce do rozpoczęcia biznesu.

W Sarasocie i okolicach można znaleźć nie tylko małe biura czy lokale, ale również większe powierzchnie np. pod rozpoczęcie lokalu gastronomicznego czy wielkie hale produkcyjne.

Zapraszam do kontaktu

Wszystkich zainteresowanych nieruchomościami nie tylko w Sarasocie i okolicach, ale na całej Florydzie, zachęcam do kontaktu. Działam w Sarasota i Manatee County, dlatego z chęcią pomogę znaleźć odpowiednią nieruchomość w tym rejonie. Jeśli zdecydujesz się na inny rejon Florydy, skieruję Cię do odpowiednich osób, które Ci w tym pomogą.

Pomagam swoim klientom nie tylko w wynajmie, zakupie czy sprzedaży nieruchomości, ale również w przeprowadzce do Sarasoty. Nie zostawiam ich po zakończeniu transakcji, pomagając w różnych aspektach związanych z przeprowadzką. Mieszkam w Sarasocie od ponad 6 lat z moim mężem i synem. Mój mąż od początku prowadzi firmę, znając dobrze sarasocki rynek biznesowy, natomiast syn rozpoczął tutaj naukę od 4 klasy elementary school. Teraz jest już w high school. Dzięki mężowi i synowi mogę doradzić nie tylko jeśli chodzi o nieruchomości, ale rozpoczęcie biznesu czy wybór odpowiedniej szkoły.

Zachęcam do kontaktu ze mną na  karolinasellsflorida.com/kontakt

Karolina Moscicki
Palm Homes Realty, Inc.