Plaże w Sarasocie i okolicach. To tylko ich niewielka część. Niedługo pojawią się kolejne!

Siesta Key Beach

Uznawana przez wielu za najlepszą plażę w USA. Słynna jest głównie z piasku, który w 99% składa się z czystego kwarcu, jest miękki, sypki i biały jak mąka, a co najważniejsze, nawet w najgorsze upały, nie nagrzewa się! 

Caspersen Beach

Plaża znajdująca się w Venice koło Sarasoty i słynąca z zębów rekina! Tak, tutaj naprawdę można je znaleźć i wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy trochę cierpliwości i najlepiej specjalne sitko, które ułatwi zadanie.

North Jetty Beach Park

Jedna z moich ulubionych plaż, na której często można zobaczyć delfiny na wolności! Oprócz tego jest idealna dla fanów muszelek i dla tych, co lubią się zrelaksować podczas wędkowania.  

Longboat Key

Mało uczęszczana plaża, o której mało kto wie. Polecam każdemu! Zaraz obok, po drugiej stronie ulicy znajduje się Bayfront Park z m.in. boiskiem do koszykówki i placem zabaw.

Venice Fishing Pier

Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Ze słynnego molo można łowić ryby 24h na dobę 7 dni w tygodniu. I nie trzeba mieć licencji! A jak Wam się poszczęści, zobaczycie delfiny na wolności. 

Turtle Beach

Plaża Turtle Beach znajduje się na wyspie Siesta Key w Sarasocie. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc w okolicy, szczególnie na poranne spacery.

Beer Can Island Beach

Plaża Beer Can Island Beach to moim zdaniem ukryty skarb naszych okolic. Jest piękna, ogromna, bezludna… a na końcu niej, na północy znajduje się przepiękne miejsce z gałęziami wbitymi w piasek…

Coquina Beach

Piękna szeroka plaża znajdująca się na wyspie Anna Maria Island. Przy plaży znajduje się bar, w którym można coś przekąsić spoglądając na Zatokę Meksykańską.

South Lido Beach

Plaża South Lido Beach składa się z dwóch części. W jednej można pogrillować tuż przy zatoczce i widoku z jednej strony na centrum Sarasoty a na wprost na wyspę Siesta Key.