Mangroves tunnels czyli dosłownie namorzynowe tunele, to niezwykłe miejsce znajdujące się na wyspie Lido Key w Sarasocie. Super atrakcja dla miłośników kajakowania i paddleboardingu.

Namorzyny to formacja roślinna, która występuje u wybrzeży morskich. Podczas przypływu są zalewane i wtedy widoczne są często tylko korony drzew. Natomiast jeśli jest odpływ, odsłaniane są ich korzenie.

Ci co nie mają swoich kajaków, mogą zarezerwować kajaki online. Miejsce startu to parking na wyspie Lido Key w Ted Sperling Nature Park. Dostaniecie kamizelki ratunkowe, specjalną torbę na swoje rzeczy (żeby nie zatonęły w razie wypadku) oraz mapkę. Mapka jest naprawdę przydatna, szczególnie że “wejścia” do tuneli można łatwo pominąć. Oprócz tego na mapce pokazane jest gdzie dokładnie można płynąć, a gdzie nie.

Kajak wynajmuje się na 4h. Można popływać po spokojnych zatoczkach, spędzić czas na uroczej małej plaży, ale przede wszystkim w niesamowitych pięknych nietypowych tunelach… uwaga! czasami jest naprawdę wąsko i jak jest więcej ludzi robią się korki.

Warto wiedzieć

– 4h to naprawdę dużo, na spokojnie zrelaksujecie się na pobliskich zatoczkach.

Lokalizacja

Miejsce “startu” znajduje się w Ted Sperling Nature Park na wyspie Lido Key. 

Dane kontaktowe

190 Taft Dr
Sarasota, FL 34236

www.liquidblueoutfitters.com