Atrakcje w Sarasocie i okolicach, co zobaczyć, gdzie się udać… To tylko część atrakcji, kolejne już wkrótce!

Muzeum Sztuki Ringlinga

John Ringling był jednym z najbardziej znanych kolekcjonerów sztuki początku XX wieku. Oprócz niezwykłej kolekcji obrazów (w tym dzieł Rubensa) można tu zobaczyć m.in. klasyczne rzeźby, którymi wypełniony jest dziedziniec muzeum.

Sarasota Jungle Gardens

Główną atrakcją tego miejsca są flamingi, obok których nie tylko można spacerować, ale w dodatku jeszcze je karmić. Oprócz flamingów, w Sarasota Jungle Gardens można zobaczyć m.in. lemury, piękne kolorowe papugi czy olbrzymiego krokodyla.

Marie Selby Botanical Gardens

Kiedyś dom Williama i Marie Selby, a teraz ogród botaniczny położony nad samą zatoką Sarasota Bay, blisko Bayfront Park i portu jachtowego Marina Jack. Posiada ogromną kolekcję rzadkich i pięknych roślin tropikalnych. Idealne miejsce na dłuższy spacer. 

Mote Aquarium

Ponad 100 gatunków zwierząt morskich. Rekiny, manaty, żółwie morskie to tylko niektóre z nich. Warto się wybrać szczególnie ze względu na manaty, którym można się przyjrzeć dokładnie z bliska, a jeden z nich rozdaje buziaczki! 

Historic Spanish Point

Idealne miejsce na spokojny spacer pośród pięknej roślinności i budynków, w których mieszkali i pracowali kiedyś osadnicy. Historic Spanish Point znajduje się w Osprey, tuż przy Sarasocie.

Pomnik Marynarza i Pielęgniarki

Rzeźba słynnej pary z Times Square, została pierwszy raz stworzona w 2005 roku i nazwana “Unconditional Surrender”. Jej wysokość to 8 metrów i stoi w centrum Sarasoty tuż przy porcie Marina Jack. 

Kajakowanie w tunelach namorzynowych

Mangroves tunnels czyli dosłownie namorzynowe tunele, to niezwykłe miejsce znajdujące się na wyspie Lido Key w Sarasocie. Super atrakcja dla miłośników kajakowania i paddleboardingu.

The Bishop Museum of Science and Nature

W muzeum tym można znaleźć wystawy od Plejstocenu do czasów współczesnych. Skamieniałości, które można obejrzeć są dowodem na występowanie na Florydzie wczesnych gatunków ssaków i różnych zwierząt morskich. 

Warm Mineral Springs Park

Warm Mineral Springs to naturalne źródło, które utrzymuje temperaturę 87F (30.56C) przez cały rok i posiada ok. 51 minerałów, plasując się tym w czołówce wśród innych naturalnych źródeł w Stanach Zjednoczonych. Źródło to jest też jedynym ciepłym źródłem na całej Florydzie!

Port jachtowy Marina Jack

Port Marina Jack istnieje od 1968 roku i znajduje się w centrum Sarasoty. Oferuje wiele różnych usług, m.in. wynajem łodzi, jachtów czy rejsy, w trakcie których można zobaczyć delfiny na wolności. 

Most Ringlinga

Jeśli ktoś lubi aktywny odpoczynek, polecam Most Ringlinga w centrum Sarasoty. Most ten jest idealnym miejscem do biegania czy power walkingu. A do tego przepiękne widoki na centrum Sarasoty i zatokę Sarasota Bay. 

Cmentarz narodowy

Sarasota National Cemetery powstał w 2008 roku. Jest on jednym z siedmiu narodowych cmentarzy na Florydzie. Jego powierzchnia to aż 119 ha. Oprócz tradycyjnych grobów znajdują się na nim również kolumbaria.