Marie Selby Botanical Gardens, kiedyś dom Williama i Marie Selby, to ogród botaniczny znajdujący się nad samą zatoką Sarasota Bay. Posiada ogromną kolekcję rzadkich i pięknych roślin tropikalnych. Oprócz tego ogród ten jest światowym liderem jeśli chodzi o studiowanie i konserwację różnych gatunków roślin, m.in storczyków czy paproci.

Rocznie ogrody Marie Selby odwiedza ponad 130,000 osób. Ogrody otwarte są 364 dni w roku. William i Marie Selby chcieli, żeby ich dom był miejscem gdzie mogli odpocząć od codziennego pośpiechu. Udało im się i ich ogrody nadal pełnią taką funkcję. Można w nich odpocząć, pospacerować, zrelaksować się…

Dzisiaj miejsce to podwoiło swoją wcześniejszą powierzchnię, dzięki temu mieści się na obszarze 15 akrów i posiada aż 12 budynków (w tym wybudowany w 1920 roku przez Marie i Williama dom w stylu hiszpańskim ), mnóstwo roślin, ścieżek spacerowych, wodospad i wiele innych.

Warto wiedzieć

– Jeśli mieszkasz w Sarasocie lub okolicach i zamierzasz odwiedzać to miejsce częściej niż raz w roku, warto zastanowić się nad biletem rocznym, tzw. Annual Pass, który zawiera również wejściówki do innych ogrodów botanicznych nie tylko na Florydzie, ale i w całych USA.
– Na spacer warto przeznaczyć ok. 2-3 godzin. Wszystko zależy od tego jak bardzo interesują Cię przeróżne gatunki roślin i ile czasu będziesz im poświęcał.

Lokalizacja

Marie Selby Botanical Gardens znajduje się nad samą zatoką Sarasota Bay, blisko parku Bayfront Park i portu jachtowego Marina Jack. Można połączyć spacer po ogrodzie z lunchem w bardze Oleary’s Tiki Bar w Bayfront Park.

Dane kontaktowe

900 S. Palm Avenue
Sarasota, FL 34236


www.selby.org