Jeśli macie okazję i chcielibyście zobaczyć z bliska manaty zajadające się sałatą, obejrzeć wystawy przypominające (w malutkim stopniu, ale zawsze coś!) słynne American Museum of Natural History w Nowym Jorku czy obejrzeć niesamowite pokazy w planetarium, koniecznie musicie odwiedzić The Bishop Museum of Science and Nature (dawniej South Florida Museum) w Bradenton koło Sarasoty.

W muzeum tym można znaleźć wystawy od Plejstocenu do czasów współczesnych. Skamieniałości, które można obejrzeć są dowodem na występowanie na Florydzie wczesnych gatunków ssaków i różnych zwierząt morskich. Lokalne tradycje nadmorskie, medyczne praktyki z lat 20-stych poprzedniego wieku czy hiszpańskie odkrycia w Nowym Świecie to inne ekspozycje, które tutaj znajdziecie. Dodatkowo zobaczycie piękną replikę XVI-wiecznego domu, kapliczki i miejsca narodzin słynnego konkwistadora Hernando DeSoto.

W muzeum otrzymacie informacje, o której godzinie odbywają się pokazy manatów czy filmów w planetarium. Ponieważ w cenie biletu znajdują się te wszystkie atrakcje, warto z nich skorzystać. Dowiecie się ciekawostek z życia manatów oraz przez moment poczujecie się jakbyście byli w centrum wszechświata.


Warto wiedzieć

– Po zwiedzaniu muzeum polecam wybrać się chociaż na krótki spacer na promenadę przy wodzie.

Lokalizacja

The Bishop Museum znajduje się na północy Bradenton.

Dane kontaktowe

201 10th St W
Bradenton, FL 34205

bishopscience.org